Zvážte nitrilové rukavice - výhody a stupne

Zvážte nitrilové rukavice - výhody a stupne

Používali ste nitrilové rukavice? Pomáhajú pri množstve úloh. Veľa používame rukavice a naozaj nemyslíme na výhody, ktoré nám poskytujú. Vaše ruky sa vám poďakujú za použitie správneho typu rukavíc.

Tieto rukavice nemusia mať v sebe latex. Problém s latexom zabráni ľuďom používať latexové rukavice. Takže nitrilové sú na sklade, pretože viete určite, že s pracovnými rukavicami nebude mať nikto problém s rukavicami. Nitril je tiež veľmi tvrdý. Plusom je, že majú silnejšiu odolnosť voči chemikáliám.

Niektoré by mohli byť naozaj ťažké nasadiť, pretože sa vám držia na rukách. Môžu sa držať a môžu cvaknúť späť a je s nimi ťažšie pracovať. Jedným z dôvodov, prečo sú jednorazové nitrilové rukavice výhodnejšie ako latexové alebo vinylové rukavice, je ten, ako ľahko sa dajú nasadiť. Ich povrchová úprava a materiál uľahčujú počiatočné nasadenie. Kukuričný škrob to umožňuje. Ďalšou výhodou nitrilu je flexibilita.

Sú rozdelené do troch stupňov klasifikácie. Pomôcka na zisťovanie známok určuje, na čo sa jednotlivé typy rukavíc môžu použiť. Jedná sa o stupne úžitkové, vysoko rizikové a zdravotnícke. Lekárska trieda je najvyššia trieda. Najlepšia známka znamená, že majú najlepšiu kvalitu.

Nitrilové rukavice

Na druhé miesto spadajú vysoko rizikové stupne. Tieto rukavice sa používajú pre záchrannú zdravotnú službu ako u záchranárov. Sú to druháci, ale napriek tomu prechádzajú veľmi dôkladným testovaním.

Výsledná úžitková hodnota konečných nitrilových rukavíc znamená, že neprešli žiadnymi normami. Aj napriek tomu sú stále užitočné rukavice.

Nitrilové rukavice sú vyrobené v mnohých rôznych veľkostiach, takže si môžete byť istí, že sa vám jedna z nich zmestí. Rôzne veľkosti zväčšujú aj veľkosť manžety, hrúbku a veľkosť prstov. Veľkosť môže byť pre vašu aplikáciu rozhodujúca. Príliš tesné rukavice môžu spôsobiť extrémne nepohodlie.

Nitrilové rukavice

Nitrilové skúšobné rukavice sú vyrobené z akrylonitril-butadiénu, syntetického polyméru. Je vyrobený zo syntetického kaučuku, ktorý neobsahuje latex a neobsahuje bielkoviny, takže je vhodný pre používateľov citlivých na proteíny prírodného kaučuku. Mäkké zloženie alebo nízkomodulové nitrilové skúšobné rukavice poskytujú používateľom vynikajúci pocit, tvar, pohodlie a flexibilitu a znižujú únavu rúk. Jedná sa o silnú odolnosť voči olejom, mastnotám a širokej škále toxických chemikálií a rozpúšťadiel, nepodobných latexových rukavíc, ktoré sa pri pôsobení určitých chemikálií roztrhajú alebo roztavia.

Nitrilové rukavice majú vysoké vlastnosti proti oderu a prepichnutiu, čím hrubší je váš výber, tým vyššia je odolnosť. Štandardné nitrilové rukavice ponúkame v sile 5,8 mil., Čo sú naše najbežnejšie používané nitrilové rukavice. Vezieme tiež nitrilové vysokorizikové rukavice s pevnosťou 15 mil (porovnajte hrúbku s nosením 3 štandardných nitrilových rukavíc na tej istej ruke). Elasticita našich nitrilových rukavíc je dobrá, ale v porovnaní s prírodným kaučukom je nižšia. Je to všeobecne nákladnejšie ako rukavice z prírodného latexu, ale ak potrebujete lepšiu ochranu nitrilu, stojí to za to peniaze navyše.

Ako si vybrať dobrú rukavicu je jednoduché. Máte možnosť nakupovať online alebo ich kúpiť v miestnom drogérii. Odporúčam nakupovať nitrilové rukavice online, pretože väčšina internetových obchodov si účtuje polovičné náklady ako maloobchodné predajne. Nitrilové rukavice sú „o tucet lacnejšie“, aj keď po jednom balení dostanú iba 10 škatúľ. Najlepšia cena, ktorú som našiel online, je, iba ak si objednáte svoju kazetu. V maloobchodných predajniach zaplatíte približne 6,00 až 7,00 dolárov za škatuľku namiesto 12,00 dolárov za škatuľu. Nitril je najlepšou voľbou pre odolné skúšobné rukavice.